RESTAURACE

Restaurace

restaurace s velkou kapacitou pro hosty a ubytované.

ZÁZEMÍ

Zázemí

celodenní možnost připojení k internetu

HOTOVKY

Hotovky

Po - Pá nabídka menu hotových jídel.

Okolí a tipy na výlety

Tel.: 775 566 678

Motel SKALKA najdete u hlavní silnice mezi Dobruškou a Rychnovem nad Kněžnou, nedaleko Orlických hor. Motel SKALKA se pro Vás může stát výchozím bodem pro Vaše výlety za krásami Orlických hor a měst.

Zámek Skalka

Zámek Skalka se nachází na místě, kde původně stával menší hrádek (někdo se přiklání spíše k označení opevněná kamenná tvrz) založený již na počátku 14. století. Tento hrádek byl jedním ze strážných objektů podél bývalé kladsko - bystřické obchodní stezky. Někdy na přelomu 16. a 17. století došlo k přestavbě hrádku na renesanční zámek.

Dobruška

Dobruška - jednou z nejkrásnějších vstupních bran do Orlických hor je město Dobruška. Jeho poloha na křižovatce starých obchodních cest z něho učinila přirozené spádové středisko celé okolní oblasti. Nejstarší písemná zpráva o Dobrušce jako o městě je již z roku 1320. Od 16. století se město stalo hospodářským centrem rozkvétajícího východočeského dominia Trčků z Lípy.

Orlické hory

Orlické hory - chráněná krajinná oblast, nedílná součást horské hradby, lemující a vytvářející přirozené hranice české kotliny. Patří do Sudetské soustavy, vystupují v severovýchodním okraji Čech táhlým, přes 50 km dlouhým hřebenem s nadmořskými výškami okolo 1000 m n. m. Velká Deštná je se svými 1115 m n. m. nejvyšším vrcholem.

Dešťné o Orlických horách

Deštné v Orlických horách je jedno z nejnavštěvovanějším středisek turistiky, rekreace a zimních sportů v Orlických horách. Ideální lyžování pro rodiny s dětmi. Tratě jsou pravidelně upravovány a technicky dosněžovány. Sjezdové tratě různých obtížností v délce od 100 - 1200 m. Ve středisku najdete více jak 7 lyžařských vleků.

Opočno

Opočenskou dominantou je renesanční zámek, který si ročně prohlédne přibližně 70.000 osob. Přímo ve městě je další velké množství památkově chráněných budov a kostelů. Nechybí zde ani romantická zákoutí, která nechávají nahlédnout do minulého století.